• ​​​​​​Szkoła Promująca Zdrowie

Wizyta piłkarzy Korony Kielce

13.09.2023r. piłkarze klubu Korona Kielce przeprowadzili uczniom naszej szkoły trening piłkarski i zagrali z nimi krótki mecz. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki klubowe. Wszyscy miło i sportowo spędzili wolny czas.

Spotkanie z piłkarzami Korony Kielce odbyło się w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych programu "Szkoła Promująca Zdrowie".

Turniej Piłki Nożnej

29 września na Orliku przy Szkole Podstawowej w Mroczkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie. W zawodach poza gospodarzami wzięły udział drużyny ze szkól w Bliżynie i Odrowążku.

Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.

I miejsce zajęła SP w Mroczkowie

II miejsce SP w Bliżynie

III miejsce SPw Odrowążku

Uczestnicy turnieju oprócz medali i nagród otrzymali od Samorządu Uczniowskiego szkoły słodki upominek  z okazji Dnia Chłopaka.

Od 2021r. z okazji Światowego Dnia Fair Play Polski Komitet Olimpijski organizuje 7 września ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych
      #BiegFairPlayPKOL
      ​​​​​​​
      Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tej akcji w dn. 7 – 15 września.

Owocowa uczta u przedszkolaków

Podstawą dbania o zdrowie jest jedzenie owoców i warzyw. Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach zajęć urządziły sobie ucztę owocową. Wszystkie przyniesione owoce zostały pokrojone i skonsumowane z apetytem. Degustacji towarzyszyły ciekawe rozmowy o smakach pobudzonych przez "naturalne witaminy".

Fluoryzacja w szkole

Fluoryzację w szkole przeprowadza pielęgniarka szkolna co 2 – 3 tygodnie, szczoteczkami jednorazowego użytku. Fluoryzacja nie jest obowiązkowa. Fluor uodparnia szkliwo zębów i chroni je przed próchnicą.

• Zdrowe śniadanie u przedszkolaków

Aby być zdrowym trzeba zdrowo się odżywiać. Uczestnicząc w programie "Szkoła promująca zdrowie" przedszkolaki przyniosły na zajęcia zdrowe produkty, z których przygotowały pyszne śniadanie. Każdy świetnie się przy tym bawił i miał satysfakcję, że sam potrafi zrobić zdrową kanapkę.

Dzieci wykonały również pracę plastyczną "Zdrowy talerz".

Aktywne przerwy
      30 listopada Samorząd Uczniowski- dziewczęta z klasy 7b zorganizowały dla klas nauczania wczesnoszkolnego gry i zabawy przy muzyce. Uczniowie aktywnie i miło spędzili długą przerwę.

Mikołajki na sportowo
      6 grudnia uczniowie klas 7a i 8a odwiedzili siłownię Strefa Fit Bliżyn. W miłej i sportowej atmosferze uczniowie odbyli trening na wybranych przyrządach. Dziękujemy Strefie Fit Bliżyn za wspólny trening i prezent mikołajkowy dla uczniów.

Mecz piłki siatkowej
      14 grudnia w SP w Bliżynie odbył się towarzyski mecz w piłkę siatkową uczniów klas VI - VIII pomiędzy SP Bliżyn a SP Mroczków.
      Spotkanie wygrała SP Mroczków 4:1. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
      SP Bliżyn reprezentowali: Maja Boruń, Nikola Jachimowicz, Natalia Płatek, Marcin Barucha, Nikola Fornal, Daria Osóbka, Blanka Chryc, Bartłomiej Żak, Karol Nowek.
      Mecz sędziowały: Gabriela Guzikowska, Marcelina Karsznia i Emilia Słoboda.
      Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy sportowej walki i życzymy dalszych sukcesów.