• Szkolni specjaliści

• Szkolni specjaliści:

pedagog, pedagog specjalny - Beata Kusztal - Wrona

psycholog - Izabela Jedynak

Zwróć się do pedagoga lub psychologa szkolnego gdy:

• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
          • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.
          • Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
          • Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać.
          • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem, smutkiem, porażką,
          • Chciałbyś z kimś zwyczajnie porozmawiać.
          • Chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób.
          • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.
          • Masz problem z wyborem szkoły, zawodu.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Godziny pracy pedagoga szkolnego w roku szkolnym 2023/2024:

Poniedziałek     7.30 - 11.00

Wtorek              7.30 - 14.00

Środa                7.30 - 12.00

Czwartek         11.00 - 15.30

Piątek                7.30 - 10.30

Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2023/2024:

Wtorek              8.00 - 14.00

Czwartek         10.45 - 14.45

DLA UCZNIA

GARŚĆ SPRAWDZONYCH RAD PRZYDATNYCH W NOWEJ SZKOLE

1. Nie bój się pytać, jeżeli czegoś nie wiesz. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań.
          2. Ucz się systematycznie, żeby nie narobić zaległości, szybko poprawiaj jedynki.
          3. Picie i palenie nie przysporzy Ci dobrych przyjaźni. Teraz taki szpan jest tępiony. Nie jesteś osobą gorszą od innych, żebyś w ten sposób musiał zwracać na siebie uwagę.
          4. Staraj się nie spóźniać na lekcje i bądź kulturalny. Twoje zachowanie w szkole jest tak samo ważne, jak oceny.
          5. Pamiętaj, że aktywność na początku zapewni Ci spokój pod koniec roku.
          6. Jak Cię widzą tak Cię piszą - noś strój czysty, schludny, nie wyzywający.
          7. Szanuj siebie, nie daj się poniżać. O pomoc zwracaj się do wychowawcy, psychologa lub pedagoga.
          8. Zdarza się tak, że stare przyjaźnie kończą się. Nie zrażaj się tym, szukaj nowych przyjaciół.
          9. Dystans między Tobą, a nauczycielem nie jest taki duży, jak Ci się wydaje. Staraj się go zrozumieć tak, jak chciałbyś żeby on zrozumiał Ciebie.

Nie poddawaj się pierwszym niepowodzeniom. Nie bądź pesymistą, myśl POZYTYWNIE.

Wymówki, w które żaden nauczyciel nie uwierzy:

1. Pan/pani nam tego wcale nie zadała!
          2. W domu umiałam/em wszystko bardzo dobrze!
          3. Zapomniałam/em  zeszytu z pracą domową.
          4. Nie byłem na lekcji, bo nie mogłam/em znaleźć  klasy.
          5. Pan/pani się na mnie uwzięła i pyta tylko mnie!

DLA RODZICA

Dla rodziców pedagog lub psycholog szkolny jest pomocny w rozwiązywaniu różnorodnych problemów
          z dziećmi:

·         wychowawczych,

·         kłopotów z nauką,

·         emocjonalnych,

·         w kontaktach z rówieśnikami,

·         w zakresie profilaktyki uzależnień,

·         w planowaniu kariery szkolnej i zawodowej.

ZASADY SKUTECZNEJ PROFILAKTYKI DOMOWEJ:

·         Okazuj dziecku uczucie

·         Chwal jego wysiłek

·         Krytykuj zachowanie, a nie człowieka

·         Spędzaj z dzieckiem czas

·         Daj prawo do pomyłek

·         Pozwól dziecku być odpowiedzialnym

Gabinet pedagoga i psychologa szkolnego mieści się na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego

Czynny jest codziennie w podanych godzinach

DLA RODZICÓW, którzy nie mogą skontaktować się z pedagogiem szkolnym ww godzinach,
           kontakt telefoniczny 041 2541 810, celem uzgodnienia terminu spotkania.